Comic-Con 2009: „Jericho”

Jericho (Jerycho)Co prawda Jericho zakończyło swój żywot, na antenie stacji CBS, już ponad rok temu, to na Comic-Conie pojawiły się informacje na temat trzeciego sezonu. Tym razem dalsza część serii nie będzie serialem, a komiksem. Książkę wyda frima Devil’s Due Publishing.

Na panelu, oprócz twórców komiksu, pojawił się również Lennie James, odtwórca roli Roberta Hawkinsa.

Dan Shotz, producent serialu i komiksu, podziękował fanom, że udało im się przekonać stację CBS do emisji drugiego sezonu, a potem do kontynuacji historii na kartach komiksu. Shotz podkreślił, że wiele dla niego znaczy, pomoc byłych scenarzystów serialu, przy tym projekcie. Dzięki temu dalsza część przygód mieszkańców Jericho będzie bezpośrednią, spójną kontynuacją serialu.

Komiks pojawi się w formie sześcioodcinkowej mini-serii, która będzie się ukazywać co miesiąc, począwszy od października. Każde wydanie będzie miało dwie wersje okładek, pierwsza zawierająca ilustrację Scotta Westa, a druga – zdjęcie. Wiadomo, że po tej mini-serii ukażą się kolejne części.

Wiadomo, że fabuła będzie się kręcić wokół wojny domowej. „Myślę, że wydarzenia w serialu dążyły do wojny domowej i zamiast jej unikać, postanowiliśmy ją zawrzeć w komiksie. Będzie to wielka wojna” – powiedział Jon Steinberg, producent wykonawczy. W komiksie pojawią się wszystkie postacie, znane z serialu, ale główny wątek skupi się na Jake’u oraz Robercie.

Co ciekawe, historia przedstawiona w książce rozpocznie się od oryginalnego zakończenia serialu, które zobaczyliśmy w telewizji, a nie od alternatywnego – przygotowanego na wypadek telewizyjnej kontynuacji.

Karim Zreik, podzelił się z fanami informacjami nt. filmu. Aktualnie producenci szukają odpowiedniej dla filmu historii. Twórcy celują wysoko, bo chcą aby ich produkcja trafiła również do kin, a nie tylko na DVD.

 

Jericho

Źródło:comicbookresources.com