Comic-Con 2009: „True Blood”

True Blood (Czysta krew)W nocy z soboty na niedzielę, polskiego czasu, odbył się panel dotyczący serialu True Blood. Konferencja cieszyła się ogromną popularnością, fani po prostu oszaleli na widok obsady serialu, w składzie: Stephen Moyer, Anna Paquin, Alexander Skarsgard, Sam Trammell, Rutina Wesley, Nelsan Ellis, Michelle Forbes, Deborah Ann Woll oraz twórcy serialu Alana Balla.

Na pierwszy ognień poszła zapowiedź napoju TruBlood, który ma trafić do sklepów w Stanach. Gazowany napój o smaku pomarańczowym i kolorze imitującym ludzką krew będzie dostępny w sklepach od 10 września. Niestety nie ma możliwości zamówienia tego produktu z wysyłką poza granice USA.

Na panelu pojawiła się również Charlaine Harris, autorka książek o Sookie Stackhouse, która ogłosiła, że właśnie podpisała kontrakt na napisanie trzech kolejnych książek z serii. Fani jej publikacji będą mieli powody do radości, aż do 2014 roku.

Alan Ball powiedział, że ukaże się trzeci sezon True Blood. Co prawda HBO nie ogłosiło jeszcze tego oficjalnie, ale Ball zapewnił, że zostanie to zrobione już niedługo. Ball zdradził, że w trzecim sezonie zobaczymy wilkołaki.

Wiadomo już, że trójkąt miłosny między Billem, Sookie oraz Ericem, który występuje w książce, będzie miał miejsce również w serialu. Co prawda Ball przyznał, że serial nie jest i nie będzie wierną adaptacją książki. Harris potwierdziła to słowami: „Nie mówię im jak mają pisać scenariusz do serialu, tak samo jak oni nie dyktują mi jak ma wyglądać książka”.

W kolejnych odcinkach, Lafayette zmieni swój pogląd na świat.  Znajdzie sobie nowe zajęcie.

Sam ciągle będzie ściągał na siebie nowe kłopoty.

Eric, mimo, że jest bardzo starym wampirem i wie o świecie i jego okrucieństwie praktycznie wszystko, to gdy bliżej pozna Sookie, będzie nią zaintrygowany. Oczywiście Bill nie będzie zadowolony z takiego obrotu sprawy.

Specjalnie na potrzeby Comic-Con’u stworzono napakowany spoilerami zwiastun drugiej połowy, drugiego sezonu: