TCA: Starz

StarzPodczas trwającego właśnie w Pasadenie mini-konwentu Stowarzyszenia Krytyków Telewizyjnych (Televison Critics Association), stacja Starz zaprezentowała swoje plany na przyszły sezon telewizyjny.

Spotkanie organizowane przez TCA odbywa się dwa razy do roku, zimą i latem. Podczas tego zlotu, stacje prezentują swoje nowe produkcje i przypominają, te które powrócą z nowymi sezonami. Z kolei krytycy, dzielą się swoimi opiniami nt. zaprezentowanych seriali. Konferencje, które są organizowane na tym zebraniu są podobne do tych z Comic-Conu, jednak tutaj zwyły widz nie ma wstępu.

Prezentacja stacji Starz skupiła się głównie na nowej produkcji pt. Spartacus, która była już promowana na Comic-Conie. Serial ma być połączeniem 300 oraz Gladiatora. Wystąpią w nim m.in. Andy Whitfield, Peter Mensah (300) oraz Lucy Lawless (Xena).

Serial opowie historię Spartacusa, rzymskiego żołnierza, który zostaje pojmany za sprzeciwienie się rzymskiemu posłowi. Skazaniec zostaje wysłany na śmierć z rąk gladiatorów, jednak po pokonaniu kilku przeciwników, wyrok zostaje zawieszony. Spartacus zostaje wysłany do obozu dla gladiatorów, który prowadzi Batiatus (John Hannah) oraz jego żona Lucretia (Lucy Lawless).

Zdjęcia do Spartacus: Blood and Sand są kręcone w Nowej Zelandii. Wraz z serialem powstają komiks, animowany prequel oraz gra na iPhone’a.

Druga nowością stacji Starz będzie Failure to Fly, serial skupiający się na grupie wsparcia dla osób, które próbowałay popełnić samobójstwo, a teraz wstydzą się powrócić do normalnego życia. Twórcami serii są Eric Schaeffer i Jill Franklyn. Ta dziesięcioodcinkowa, czarna komedia zagości na ekranach telewizorów wiosną 2010 roku.

Rob Thomas (Veronica Mars, Party Down), przygotowuje dla Starz kolejną serię pt. Waterloo. Matthew McConaughey, również spróbuje swoich sił jako producent nowej komedii pt. Jonah and the Whale, która opowiada o synie, który próbuje wyjść z cienia, swojego sławnego ojca.

Wiadmo już, że zeszłoroczny hit stacji – Crash, powróci z nowym sezonem 18 września. W drugiej serii powróci cała obsada z pierwszej części, ponadto pojawią się nowi aktorzy: Eric Roberts (Heroes), Tess Harper (Breaking Bad), Julie Warner (Nip/Tuck), Dana Ashbrook (Twin Peaks), Linda Park (Women’s Murder Club), Jake McLaughlin, Keith Carradine (Dexter) oraz Valerie Perrine. Carradine zagra legendarnego muzyka z lat 60-tych, który był bliskim przyjacielem Bena. Perrine wcieli się w Suzy Fields, byłą żonę Bena, która wiele lat temu rzuciła go dla postaci granej przez Carradine’a.

Motywem przewodnim kolejnego sezonu Crash będzie „(…) raj ma swoją cenę, każdy musi płacić” – tak w wielkim skrócie, skomentowała nowy sezon, nowy producent Ira Steven Behr.

Dyrektor wykonawczy stacji Bill Hamm, powiedział, że ostatnia seria za bardzo skupiała się na wątkach policjantów, które nie odróżniały Crash od innych telewizyjnych produkcji. W nowym sezonie zobaczymy trzy do czterech oddzielnych wątków.

Na koniec promo jesiennej ramówki stacji Starz oraz nowego sezonu Crash:

{hwdvideoshare}id=1{/hwdvideoshare}