Comic-Con 2009: „Lost”

lost_100Kilkanaście minut temu zakończyła się konferencja dotycząca serialu Lost (Zagubieni). Zainteresowanie nią było ogromne. W kolejce przed salą konferencyjną przez kilkanaście godzin stała rzesza najwierniejszych fanów.

Na panelu dotyczącym Zagubionych pojawili się twórcy serialu – Damon Lindelof i Carlton Cuse oraz aktorzy – Jorge Garcia i Michael Emerson. Niezapowiedziane wizyty złożyli również Nestora Carbonella, Josha Hollowaya oraz Dominica Monaghana.

Pierwszą nowością będzie mini-seria zatytułowana Mysteries of the Universe – the Dharma Initiative. Produkcja będzie udostępniana na stronach internetowych telewizji ABC. O samej Dharma Initiative nie dowiemy się zbyt dużo. Wiadomo tylko, że tajemnicze zrzuty zaopatrzenia zostaną wyjaśnione.

Wiadomo, że w szóstym sezonie powrócą postacie znane z pierwszej serii. W szóstej serii powrócą również Daniel Faraday i Juliet.

W kolejnym sezonie nie uświadczymy już flashbacków i innych podróży w czasie, twórcy chcą zaskoczyć widzów zupełnie nowym rozwiązaniem.

Lindelof i Cuse zapewnili, że scenariusz finałowej sceny jest już napisany. Na dowód tego, zamknęli skrypt w teczce, która zostanie otwarta w dzień emisji finału Lost w programie telewizyjnym Jimmy’iego Kimmela. Jednak po niespodziewaej wizycie Josha Hollowaya okazało się, że scenariuszem zamkniętym w teczce był fragment serialu Heroes.