Przegrani i wygrani ostatnich dni

W tym tygodniu niektóre stacje postanowiły podjąć kluczowe decyzję odnośnie swoich seriali. Mimo że większość decyzji po analizie oglądalności było do przewidzenia to i tak wzbudziło to sporo emocji.

 

Wygrani:

  • No Ordinary Family” dostało pełen sezon. Mimo wspaniałego startu serial z odcinka na odcinek osiągał gorsza oglądalność i teraz może się poszczycić średnimi wynikami. Na szczęście serial został przedłużony i będzie można obejrzeć 22 odcinki. Chyba, że oglądalność poszybuję drastycznie w dół.

  • Better with You” również może się cieszyć z pełnego sezonu. Mimo tego, że komedia nie radzi sobie tak dobrze jak inne środowe komedię ABC(„Modern Family”, „Cougar Town”, „The Middle”) stacja i tak jest zadowolona z wyników, które są dużo lepsze od skasowanego „The Whole Truth”. Jednak żeby być pewnym drugiej serii wciąż dużo brakuję.

  • Detroit 1-8-7” wprawdzie nie dostało pełnego sezonu, ale patrząc na oglądalność trzeba się cieszyć z dodatkowych pięciu odcinków bo serial równie dobrze mógł być już anulowanych.

  • Brothers & Sisters” z czterema nowymi epizodami. Powinno to ucieszyć fanów bo na początku było zamówionych tylko 18 odcinków.

  • Bored to Death” zostało przedłużone na trzeci sezon. Serial ma średnią oglądalność w okolicach 1 mln i stacja HBO jest z niej widocznie zadowolona.

  • Eastbound & Down” to podobnie jak „BtD” pozycja z niedzielnej ramówki HBO. Tutaj oglądalność jest większa więc zamówienie nie dziwi.

 

Przegrani:

  • Caprica” została anulowana. Niestety. Mimo słabej oglądalności jeszcze nie dawno były szansę, że serial będzie emitowany razem z „Blood & Chrome”. Niestety nic z tego nie wyszło i ostatecznie zostaje on zdjęty z anteny w trybie natychmiastowym. Pozostałe pięć odcinków zostanie wyemitowanych na początku przyszłego roku. Jest to smutna wiadomość, ale oczekiwana. Stacja Syfy nie popisała się przesuwając swoje seriale na wtorek i należy liczyć, że w wypadku „Stargate Universe” nie będzie miało to takich katastrofalnych skutków jak tutaj.

  • The Whole Truth” zostało anulowane. Ta wiadomość nie dziwi nikogo. Bo cudem by było gdyby taka stacja jak ABC zostawiła w ramówce serial, którego współczynnik oglądalności w przedziale 18-49 osiągnął 1.0 podczas emisji swojego ostatniego odcinka. Nie wiadomo ile została nakręconych epizodów i kiedy i jak stację je wyemituję.

  • Medium” już raz uciekło spod topora kata – stacja CBS wykupiła prawa do emisji serialu od NBC przez co mogliśmy się cieszyć dwoma kolejnymi sezonami. Jednak w tym roku serialowi nie idzie najlepiej co wpłynęło na decyzję stacji do skrócenia sezonu do 13 odcinków. Najprawdopodobniej serial nie zostanie przedłużony na ósmą serię.

  • Big Love” kończy swój żywot. Serial nie zostanie anulowany, a zgrabnie zakończony co nastąpi w piątym sezonie. Ostatnia seria programu HBO będzie miała premierę 16 stycznia przyszłego roku.