Jesień w TVP

TVP1Nowy sezon w Jedynce i Dwójce zapowiada się wyjątkowo interesująco. W nowej ramówce znalazły się dwie nowe produkcje, cztery kontynuacje i tylko jeden odgrzewany kotlet.

Kablowa stacja Sci Fi, ogłosiła niedawno, że jesienią wyemituje serial Legend of Seeker (Miecz prawdy). Okazuje się, że taki sam zamiar ma TVP1. Miecz prawdy będzie emitowany od piątku, 4 września o godzinie 22:05.

Kolejną nowością jest Harper’s Island (Wyspa Harpera), którą można było już zobaczyć w Polsce na antenie AXN oraz platformie n. Produkcja stacji CBS będzie emitowana od 8 września o godzinie 20:25.

Fani Zagubionych będą mogli oglądać piąty sezon serialu od czwartku, 10 września. Piąta seria Lost będzie emitowana o godzinie 21:25.

Oprócz tego, TVP1 pokaże powtórkowe odcinki pierwszego sezonu serialu 4400. Produkcja będzie emitowana od 5 września, po dwa odcinki tygodniowo – o godzinie 0:20 oraz 1:15. Godzina kolejnych odcinków będzie się zmieniać zależnie od programów, które w ramówce są wcześniej. Jednak nie liczmy na to, że The 4400 pojawi się na antenie wcześniej niż po północy.

TVP2TVP2 od września będzie emitować piąty sezon serialu House. Pierwszy odcinek piątej serii zobaczymy w środę, 2 września o godzinie 20:40. Tego samego dnia, po północy, będzie można obejrzeć powtórkę tego odcinka. Niespodzianką dla widzów będzie informacja, że dwa kolejne odcinki serii zostaną wyemitowane już następnego dnia – w czwartek. Emisja w czwartek nastąpi o godzinie 20:40 i 21:40. Kolejne odcinki będą emitowane w środy i czwartki o 20:40.

Wygląda na to, że Dwójka ma zamiar rozpocząć emisję drugiego sezonu Rzymu (Rome). Pierwszy odcinek będzie można zobaczyć 12 września. Niestety godzina emisji nie będzie odpowiadała wielu fanom, ponieważ została ustalona na godzinę 1:15.

Na antenie TVP2 będzie można zobaczyć również kolejne odcinki, siódmego sezonu CSI: Kryminalne zagadki Las Vegas oraz kontynuację powtórkowej emisji My Name Is Earl.