NYCC 2009: Chuck

New York Comic Con 2009Na odbywającym się w dniach 6-8 lutego, Nowojorskim Comic Conie, odbyła się konferencja poświęcona w całości serialowi Chuck. Odpowiedzi na pytania fanów i dziennikarzy udzielali twórcy serialu – Josh Schwartz, Chris Fedak oraz aktorka Yvonne Strahovski.

Ekipa Chuck’a mówiła o przyszłości serialu, nadziejach na trzeci sezon oraz oczywiście podzeliła się z widzami dużą dawką spoilerów.

Serwis theTVaddict.com przygotował szczegółową relację z konferencji, w dalszej części przedstawiamy jej tłumaczenie.

Panel rozpoczął się emisją zwiastunu zawierającego ogromną ilość spoilerów. Można było zobaczyć Big Mike’a umawiającego się z matką Morgana, Tricię Helfer (była ubrana w kombinezon policjantki-striptizerki) uwodzącą Kapitana Świetnego, Casey’ego bijącego Emmitt’a oraz Scotta Bakulę jako ojca Chuck’a i Chevy Chase’a jako informatycznego wizjonera.

Yvonne Strahovski powiedziała, że jej ulubionymi scenami w serialu są sceny walki oraz fragmenty z życia młodej Sary.

Miłośnicy Fulcrum’u już niedługo zobaczą w serialu Arnold Vosloo (The Mummy), który dostał rolę „największego rozrabiaki”. Fani zobaczą również jak wygląda kwatera główna organizacji Fulcrum.

Jeszcze zanim zakończy się drugi sezon, Chuck po raz pierwszy w życiu, kogoś zabije.

Josh Schwartz pochwalił się, że epizod Chucka w trójwymiarze, spotkał się z dużym zainteresowaniem widzów oraz pozytywną reakcją ze strony stacji NBC.

Jak wiadomo (albo i nie) nowy odcinek Chucka zostanie wyemitowany dopiero za tydzień. Spowodowane jest to przez przesłanie do narodu prezydenta Obamy. Schwartz obawia się czy Chuck vs. Obama nie odbije się na oglądalności trzynastego odcinka.

Chris Fedak obiecał, że wyjaśni się jedna z największych zagadek serialu. Dowiemy się czy Chuck otrzyma jakąś rekompensatę za pracę dla CIA.

Zapytany o Adama Baldwina Josh powiedział, że aktor „przyniósł na plan serialu bardzo dużo swoich prywatnych rzeczy. Np. zdjęcia Ronalda Regana należy do Baldwina”.

Chris Fedak wyjawił, że żyje po to, aby sprowadzić do serialu Joss’a Whedona oraz aktorów ze Star Trek.

Na pytanie o możliwość powrotu do Buy More Harry’ego Tanga (C.S. Lee), Josh Schwartz zażartował „Czekaliśmy, aż Dexter go zabije, ale to się jeszcze nie stało!”

„Tak, to jest to, co chce zobaczyć Ameryka.” zażartował Josh Schwartz gdy został zapytany o to, czy kryzys ekonomiczny wpłynie na Buy More. „Zobaczycie Buy More w Beverly Hills, z którym Emmitt wiąże swoje wspomnienia.”

Schwartz i Fedak mieli pretensje, co do nie umieszczenia ich w paśmie zaraz po Super Bowl (został tam umieszczony serial The Office, który został wtedy obejrzany przez ponad 22 miliony osób). „Zrobiliśmy wszystko co mogliśmy (…)” przyznał Schwartz.

Było też kilka śmiesznych sytuacji podczas konferencji.

Jeden z fanów zapytał się twórców, czy po odstrzeleniu palca, Casey dostał jego mechaniczny zamiennik. Schwartz odpowiedział: „Od dziś już ma.” Fedak dodał: „To, tak naprawdę, jest palec i wyrzutnia rakiet.” Fan skomentował te wypowiedzi tak: „Czy to oznacza, że [Casey] jest teraz jak Darth Vader?”

Kolejne zabawne sytuacje dotyczyły Yvonne. Jeden z fanów zapytał, czy aktorka stanie na czele parady z okazji Dnia Polski w Nowym Jorku.

Jeden z największych internetowych fanów Yvonne – webmaster strony strahotski.com, podarował aktorce małego białego misia.

Zdjęcia z konferencji

{phocagallery view=category|categoryid=24|displaydownload=0|displayname=0|displaydetail=0|fontcolor=#16608C|bordercolorhover=#16608C|}

Źródło:thetvaddict.com, strahotski.com