1×02 The Places You Have Come to Fear the Most

Wieczorem Lucas ma wziąć udział w swoim pierwszym meczu. Jest tym podekscytowany, ale też poddenerwowany. Przed meczem wybiera się na rivercourt (boisko nad rzeką) by trochę porzucać.

W rozmowie z Keithem w kawiarni Karen mówi, że nie wybiera się na mecz. Keith nie uważa, że to dobry pomysł i mówi jej że powinna pójść dla Lucasa. Karen jednak zdania nie zmienia. W rozmowie po powrocie Keitha z meczu mówi mu, że wiązałoby się z tym za dużo przykrych wspomnień z przeszłości dotyczących Dana.

Lucas wychodzi w pierwszej piątce drużyny Kruków jednak mecz nie jest dla niego udany. Po kilku nieudanych akcjach w ataku i obronie zostaje zdjęty z boiska i już na nie nie wraca. Nathan natomiast rozgrywa jak zwykle świetny mecz i dzięki niemu Kruki zwyciężają.

Po meczu Nathan jedzie z Peyton „świętować” zwycięstwo, jednak nie może się skupić nad niczym innym jak tylko na upokarzającej grze Lucasa. Dochodzi między nimi do kłótni. Peyton wysiada z samochodu, a Nathan wyrzuca jej rzeczy i odjeżdża. Wracająca do domu Peyton spotyka na boisku nad rzeką Lucasa. Rozmawiają i Luke proponuje, że odwiezie ją do domu. Po długiej i szczerej rozmowie przed domem dziewczyna pyta go czy nie chce wejść? Lucas waha się, pyta co z Nathanem, ale Peyton nie wydaje się tym przejmować. Gdy Lucas podchodzi pod drzwi domu, Peyton pyta co robi? „Przecież zapytałaś…” „Zapytałam czy chcesz wejść, nie powiedziałam, że możesz…” Lucas uśmiecha się i wraca do samochodu.

1x02 The Places You Have Come to Fear the Most 1

Dan ogląda w domu video z meczu. Ma pretensje do Nathana, że w jednej z akcji podał zamiast oddać rzut. Tłumaczenia chłopaka, że przecież był w tej sytuacji podwojony nie pomagają. Ojciec jest stanowczy, zaborczy i naciska na syna.

Następnego dnia w szkole wskutek ćwiczenia na lekcji literatury Nathan nazywa Luka bękartem i dochodzi między nimi do bójki. Jakże odmienne są reakcje ich rodziców na zaistniałą sytuację. Dana interesuje tylko czy Nathan wygrał i czy nie nabawił się kontuzji, która uniemożliwiłaby mu grę. Następnego dnia gdy razem trenują mówi synowi, że obecność Lucasa w drużynie to próba odegrania się przez trenera Whitneya na Danie, za to, że kiedy był jego graczem uniemożliwił mu zdobycie mistrzostwa stanowego i że on się tym zajmie. Nathan ma za to ostatecznie zniechęcić Lucasa do dalszej gry. Karen gdy dowiaduje się o bójce jest wściekła na syna. Ma mu to za złe. Lucas z kolei jest zły, że mama nie była na jego meczu. Dochodzi między nimi do poważnej kłótni, którą zażegnują przeprosiny następnego dnia. Karen opowiada też wtedy Lucasowi dlaczego tak trudno byłoby jej pojawić się na meczu (wspomnienia sali, na której grał Dan, na której powiedział jej, że wyjeżdża na studia i zostawia ją w ciąży).

1x02 The Places You Have Come to Fear the Most 2

Keith mówi Lucasowi w warsztacie, że nie powinien się przejmować pierwszym meczem. Przygotowują się do rozpoczęcia naprawy samochodu Peyton, gdy Lucas znajduje na tylnym siedzeniu teczkę z jej szkicami i podaniem o opublikowanie ich w lokalnej gazecie. Peyton akurat przychodzi do warsztatu i jest na niego wściekła, że je ogląda. Następnego dnia widzi Peyton w drodzę do redakcji Thud. Tuż przed drzwiami dziewczyna rezygnuje i wyrzuca teczkę do śmietnika. Lucas biegnie po nią i zabiera do domu.

Nathan przyjeżdża na rivercourt gdzie gra Lucas i wyśmiewa jego grę, mówi, że jeszcze nigdy nie widział takiego upokorzenia. Lucas nie pojawia się na następnym treningu. Dan odwiedza trenera i mówi, żeby nie przelewał swojej złości do niego na jego syna. Whitney wie jednak, że te dwie sprawy nie mają ze sobą nic wspólnego. Mówi Danowi, że nie wyrzuci Lucasa z drużyny i nie musi się tym już martwić… bo chłopak sam odszedł.

Peyton zjawia się w warsztacie po samochód. Lucas chce oddać jej szkice, mówi że są świetne i powinny zostać opublikowane. Peyton uważa jednak, że nie są wystarczająco dobre, że chciałaby potrafić rysować uczucia, a te szkice ich nie mają. Zostawia je więc u Lucasa.

Lucas wieczorem siedzi nad rzeką i zastanawia się nad „odpowiedziami”… Odwiedza go Whitney. Mówi mu, że cały czas należy do drużyny i że jutro drużyna gra mecz.

Następnego dnia Lucas rozmawia o wszystkim z Haley. Mówi, że boi się, że grając w drużynie stanie się taki jak oni (Nathan etc…). Haley mówi mu, że zna go od dziecka, wie jaki jest i że jest pewna, że nigdy się taki nie stanie. Po powrocie do domu Lucas jeszcze raz ogląda szkice Peyton. Znajduje wśród nich jeden, wyjątkowy, który wydaje się być odpowiedzią na dręczące go wątpliwości. Karen mówi mu, że wzięła dziś wolne aby zobaczyć mecz syna. Lucas mówi jej, że nie będzie grał, że odszedł z drużyny juniorów bo nie chciał oglądać twarzy Dana, nie chciał stać się taki jak on. Karen przekonuje go do gry.

1x02 The Places You Have Come to Fear the Most 3

Lucas biegnie przez miasto. Dobiega do redakcji Thud i wręcza pracownikowi teczkę ze szkicami Peyton prosząc by je przejrzał. Dociera na mecz, gdzie spotyka przed szatnią Dana… Wychodzi na mecz w koszulce z zerwanym nazwiskiem…

1x02 The Places You Have Come to Fear the Most 4

W tym odcinku poznajemy też dwójkę ważnych bohaterów serialu:

Jake Jagielski – gracz Tree Hill Ravens. Nie zawieszony za aferę porwania autobusu. Jeden z niewielu, którzy życzliwie przyjęli Lucasa w drużynie. Spotyka też Luka w bibliotece, wie że dużo czyta więc daje mu książkę Atlas Zbuntowany. Mówi Lukowi, że Nathan to dobry zawodnik, ale ma ciężki charakter i żeby nie pozwolił zabrać mu swojego talentu.

Brook Davis – najlepsza przyjaciółka Peyton. Tańczą razem w drużynie cheerleaderek.