„Rome” w kinach?

Rome (Rzym)Ostatnio coraz częściej pojawiają się informację o kinowych wersjach serialowych hitów. Seks w wielkim mieście i Z archiwum X otrzymały szansę zabłyśnięcia na srebrnym ekranie i przyniosły oczekiwany dochód. Teraz coraz głośniej mówi się o innych pełnometrażowych serialach m.in. Buffy, Veronica Mars i Lost. Natomiast wczoraj pojawiły się pierwsze głosy o kinowym Rome (Rzym), który został zakończony w marcu 2007 roku.

Serial był jedną z najdroższych produkcji w historii telewizji – 22 odcinki które składają się na 2 sezony kosztowały 250 mln dolarów i mimo przychylnych opinii i wysokiej oglądalności został przedwcześnie zakończony. W założeniach miał liczyć 5 sezonów – 1 zakończony śmiercią Juliusza Cezara, 2 Brutusa, 3 i 4 miały dziać się w Egipcie, a 5 w Ziemi Świętej i mówiłby o Jezusie. Niestety skończyło się tylko na planach, a wątki z 3 i 4 sezonu znalazły się w 2, a 5 zupełnie odpuszczono.

Teraz twórca serialu – Bruno Heller (obecnie odpowiedzialny za The Mentalist) mówi że trwają rozmowy z HBO na temat kinowej wersji i jak na razie tylko to jest pewne. Nie wiadomo jaką formę przybrałby film i czy udałoby się zaangażować znanych aktorów. Na konkrety przyjdzie nam zapewne poczekać jeszcze parę tygodni.

Źródło:Dziękujemy za nadesłanie informacji użytkownikowi Czesiek_PL