Zapowiedzi na sezon 2011/2012

Nowy serialowy sezon jeszcze się nie rozpoczął, a już mamy informację o tym co może się pojawić w telewizji jesienią 2011 roku. Kripke, Ronald D. Moore , JJ Abrams, Jamie Foxx, Sam Raimi – to właśnie oni szykują dla nas nowe seriale. Ja patrząc na same nazwiska jestem już zachwycony, a czytając opisy żałuję, że to seriale dopiero na przyszły rok. Zapraszam do czytania krótkiego przeglądu potencjalnych hitów.

Ronald D. Moore czyli twórca odświeżonej wersji Battlestar Galactica i Carnivàle szykuje produkt fantasy dla stacji NBC. Serial nie ma jeszcze tytułu, a wiadomo o nim tylko „dorosła wersja Harrego Pottera w świecie rządzonym nie przez naukę, ale przez magię”. Nazwiska zobowiązuję więc o jakość nie ma się co martwić. Chociaż ostatnio była mała wpadka z „Virtuality ”. Ja się nie mogę doczekać bo seriali fantasy jest za mało.

O filmowej wersji komiksu „Sandman” mówiło się od jakiegoś czasu. Teraz te informację się nasiliły tylko zamiast o kinie jest mowa o telewizji. Nie ma jeszcze nic pewnego, ale pojawiło się kilka ciekawych informacji. Prawdopodobnie „Sandman” miałby pojawić się na HBO, a producentem zostałby ojciec sukcesu „Supernatural” Eric Kripke. Niestety Nail Gaiman, twórca komiksu, nie jest zaangażowany w produkcję, ale to może się zmienić.

JJ Abrams(Lost, Fringe, Alias, Felicity) i Elizabeth Sarnoff(Lost, Deadwood), tworzą kolejny serial na wyspie. Tym razem o tytule „Alcatraz”. Serial jest tworzony dla Warner Bros. TV i praktycznie tyle o tym wiadomo. Jednak znając Abramsa będzie mitologia i rozbudowa fabuła. I to wszystko na terenie najbardziej strzeżonego więzienia świata.

Stacja FOX wyprodukuje dwunastu odcinkowy serial komediowy od Jamiego Foxxa. Serial będzie parodiował popkulturę np. reklamy, seriale, teledyski. Jedną z głównych ról zagra Affion Crockett.

Marc Guggenheim producent „FlashForward” i „Eli Stone” tworzy jeszcze nie nazwany serial dla stacji ABC. Miałby on opowiadać o pracy biura Białego Domu zajmującego się sytuacjami kryzysowymi. Każdy sezon miałby opowiadać o innych wydarzeniu. Scenarzysta ma być Jennifer Robinson. Pozostałymi producentami mają zostać Gary Fleder i Mary Beth Basile.

Sam Raimi(„Legend of the Seeker” i „Spartacus”) jest producentem serialu dla CBS, a scenarzysta został Andrew Lipsitz. „Lancaster”, bo tak właśnie się nazywa, opowiada o detektywie Scotland yardu, który zaczyna pracę w policji Los Angeles.

Oren Peli – twórca „Paranormal Activity” sprzedał pomysł na serial stacji ABC. „The River” będzie paradokumentem(kręcone z ręki kamerą lub telefonem), a akcja będzie dziać się na rzece przypominającej Amazonkę. Scenariuszem tego thrillera zajmie się Michael R. Perry.