„The Walking Dead” jesienią w Polsce

Wczoraj FOX International Channels oraz AMC podały informację o globalnej premierze niezwykle oczekiwanego serialu The Walking Dead. Obie sieci rozpoczną emisję serialu już tej jesieni, w tym samym tygodniu. 90-minutowa premiera serialu w AMC planowana jest na niedzielę 31 października, po niej zaś, w pierwszym tygodniu listopada, nastąpi jego światowa emisja na kanałach należących do FIC.

W Polsce, The Walking Dead pojawi się na kanale FOX, który będzie miał swoją premierę na jesieni. Do ramówki stacji FOX trafią takie seriale jak: White Collar, Life on Mars UK, Glee, Modern Family, The Deep End, The Cleveland Show, Sons of Tucson oraz Defying Gravity.

Trailer w rozwinięciu…

Serial telewizyjny The Walking Dead, autorstwa Franka Darabonta („Skazani na Shawshank”, „Zielona Mila”) i Gale Anne Hurd („Terminator”, „Obcy”, „Armagedon”, „Niesamowity Hulk”) oparty został na bestsellerowej powieści graficznej Roberta Kirkmana o tym samym tytule a jego premiera będzie miała miejsce w 120 krajach, w 33 językach. Kiedy, tej jesieni, pojawi się na antenie obejrzą go telewidzowie w 250 milionach domów. To wydarzenie bezprecedensowe, podkreślające pierwszy w historii przypadek, w którym debiutowi serialu telewizyjnego nadano rozmach porównywalny z premierą filmu kinowego.