Serial i trzy filmy na podstawie „The Dark Tower”!

Mroczna Wieża” to epickie, siedmiotomowe dzieło Kinga rozpisane na ponad 4 tys. stron. Do tego dochodzą jeszcze komiksy, które uzupełniają luki w przeszłości głównego bohatera. Sam King mówi o cyklu, że to zwieńczenie jego twórczości, a przez fanów jest porównywane z trylogią Tolkiena. Głównym bohaterem jest Roland, ostatni rewolwerowiec, który wyruszył na poszukiwanie tytułowej wieży. Podczas wędrówki zyskuje i traci przyjaciół, opowiada o swojej przeszłości, pomaga i zabija by ostatecznie znaleźć się u celu podróży.

 

Początkowo chętnym do ekranizacji był JJ Abrams, ale stwierdził że nie podoła wyzwaniu. Przez kilka miesięcy projekt pozostawał martwy by w końcu powrócić w wielkim stylu. Zapowiedziano, że powstaną trzy filmy oraz serial telewizyjny. Prace będą odbywać się równocześnie, a za wszystko odpowiedzą ludzie, którzy dali nam „A Beautiful Mind” i „The Da Vinci Code” – Ron Howard, Akiva Goldsman and Brian Grazer.

 

Pierwszy sezon serialu będzie pomostem między dwoma filmami. Znaczy to, że zobaczymy w nim obsadę znaną z srebrnego ekranu co jest niespotykane. Drugi sezon serialu będzie emitowany między drugim i trzecim filmem i skupi się na młodości Rolanda przedstawionej w komiksach(w trzecim filmie będzie zakończenie historii ze „starym” rewolwerowiec i jego ka-tet).

 

Akiva Goldsman(który pracował ostatnio nad „Fringe”) napisze scenariusz do filmów i pierwszego sezonu. Ron Howard wyreżyseruje pierwszy film i serial(nie wiadomo jeszcze czy tylko pilot).

 

Stephen King(który również zajmie się produkcją) jest bardzo podekscytowany ekranizacją i bardzo się cieszy, że powstanie trylogia + serial. Zapytany o to kogo chciałby zobaczyć w głównych rolach zażartował, że gwiazdy „Twilight”, a na poważnie dodał że inspiracją dla Susannah była aktorka Angela Bassett, a sam z chęcią udzieliłby głosu Blainowi Mono.

 

Nie wiadomo jeszcze jaka stacje wyemituję serial. Za produkcję odpowiada NBC Universal czyli są trzy możliwości: NBC, USA Network i Syfy.

 

Trzeba przyznać, że projekt jest bardzo ambitny i z pewnością kosztowny. Ja trzymam za niego kciuki bo jestem wielkim fanem tego świata. Szkoda, że na serial przyjdzie nam poczekać jeszcze kilka lat.