Oglądalność z 26.09.2010

Niedziela to kolejne powroty. Tym razem czas na animację od FOX, dramaty od ABC i oczywiście długo oczekiwany powrót seryjnego mordercy na Showtime.

 

Wszystkie animację FOX straciły widzów w porównaniu do zeszłego sezonu. Otwarcie „The Simpson” wyniosło 7,8 mln(3.7), „The Cleveland Show” zaledwie 6,6 mln(3.1), a najlepszy „Family Guy„ 8,5 mln(4.3).

 

Premiera piątego sezonu „Brothers & Sisters” na ABC zbliżona do zeszłorocznej – 10 mln(3.1). „Desperate Housewives” tej samej stacji zalicza 12,8 mln(4.1) – rating 18-49 gorszy od zeszłorocznej premiery o 11%.

 

Pozostałe stację z wielkiej czwórki nie nadawały seriali, a programy poświęcone NFL i reality show.

 

Na Showtime powrócił „Dexter”wstrząsający finał poprzedniego sezonu przyciągnął do tegorocznej premiery rzeszę fanów przez co odcinek pobił rekord stacji i okazał się najchętniej oglądaną premierą sezonu od 15(!) lat z wynikiem 2,34 mln. Jest to wynik łącznie z powtórką która była nadawana godzinę po zakończeniu odcinka(obejrzało ją 575 tysięcy). Jest to wzrost o 22% w porównaniu do zeszłego sezonu i największa oglądalność stacji w tym roku.