„Survivors” i „Merlin” z drugimi sezonami

survivors_100BBC potwierdziła zamówienie drugiego sezon, post-apokaliptycznego serialu, Survivors.

Serial od początku emisji miał oglądalność na poziomie 5 mln widzów i udział w rynku wynoszący 22%. Przedstawiciel BBC powiedział, że aktorzy znani z pierwszego sezonu powrócą za rok. Finał sezon będzie miał miejsce we wtorek, 23 grudnia.

Wcześniej, w tym miesiącu, została zapowiedziana premiera pierwszego sezonu serialu na DVD. Zestaw trzech płyt DVD z serialem będzie kosztował 29,35 funtów brytyjskich, a zostanie wprowadzony na półki sklepowe 26 stycznia 2009 roku.

Survivors to remake serialu o tym samym tytule, emitowanego przez BBC w latach 1975-1977. Serial jest adaptacją książki Terry’ego Nationa, opowiadającą losy ludzi, którzy przetrwali po wielkiej epidemii grypy, która pochłonęła 90% mieszkańców Ziemi.

Drugi sezon otrzymał również serial Merlin, posiadający średnią oglądalność na poziomie ponad 5 milionów widzów. W przyszłym roku do serialu powrócą dobrze nam znane postacie.

Tymczasem amerykańska stacja NBC zakupiła prawa do emisji hitu z Wielkiej Brytanii. Niestety nie jest jeszcze znana data emisji w Stanach.

Źródło:digitalspy.co.uk

 

Twoje ulubione seriale na mSeriale.pl!